Kljub naši stalni zavezi, da damo odpadke tja, kamor sodijo, smo se alpinisti številčno vključili v vse slovensko akcijo OČISTIMO SLOVENIJO. V naši skupini se je akcije udeležilo petnajst alpinistov in kolega Henc. Naše delovno območje je bilo obrežje reke Meže od kinodvorane do izliva Kotuljke. Na tej kratki razdalji smo zbrali več kot deset kubikov vsemogočih odpadkov. Samo pred pregrado – Votlo pečjo – smo nabrali za cel traktor odpadkov. Zbirka odpadkov je bila zelo raznolika: stiropor, palstenke, bicikli, računalniki, mobitel, …smrad… ni da ni……in še kaj.
Andrej Špiler
Komentarji